Problem po zabiegu korekcji uszu

Witam, Jestem 2 tygodnie po korekcie odstających uszu. Prawe ucho było bardziej odstające przed operacją. Po zdjęciu bandaży uszy były przyklejone do głowy. Teraz ucho lewe odeszło i jest ok, Prawe jest bardziej sztywne, obolałe, opuchnięte i przyklejone do głowy. Czy ucho prawe wyrówna się do ucha lewego? Czy, mogę podkładać gazę pod ucho prawe aby delikatnie je odchylić prawe ucho?

Szanowny Panie,

Jak zwykle w takich sytuacjach - rekomenduję bezpośredni kontakt z operatorem, który z pewnością wydał Panu wszystkie zalecenia dotyczące postępowania po zabiegu.

Generalnie obowiązuje zasada niedokonywania korekcji położenia małżowiny usznej poprzez podtrzymywanie mechaniczne. W swojej praktyce zalecam stosowanie opaski dociskającej obie małżowiny do czaszki na okres do 3 tygodni przez 24 godz..na dobę a później przez kolejne 3 tyg. w czasie snu.

Z poważaniem

Dr Tomasz Matuszewski