Problem samotności u 28-latki

Witam.Zastanawia mnie jedna rzecz ,dlaczego duzo ludzi teraz jest samotnych?Tak jak ja.Mam 27 lat.Bez uczucia milosci do mezczyzny czuje jak usycham.Jestem z osoba,ktorej nie kocham.Drazni mnie raczej.Wiem,ze to glupie.Czy w takim wieku mzoliwe jest kochac jak kiedy mialo sie lat 20?Czy to bylo minelo?Takie milosci nie istnieja?

Jeśli trudno się Pani zaangażować emocjonalnie w relację, może to być z rożnych powodów: niewłaściwego mężczyzny, trudnych i nieprzepracowanych doświadczeń z wcześniejszych związków, zaburzeń osobowości itp. Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa i przyjrzenia się rzeczywistym, głębszym powodom zaburzeń w relacjach interpersonalnych, a w razie potrzeby także rozpoczęcie psychoterapii.

Po pierwsze - nadmierne generalizowanie potrafi wprawić w zły nastrój. Gdy powie pani sobie,że "wszyscy tak mają" to nie ma się motywacji i energii by to zmienić, a poza tym skoro wsztscy to po co się wylamywac...Proponuję zmianę swojego podejścia...
Po drugie - uczucia i emocje nie są w żaden sposób związane z wiekiem... Takie warumkowanie jest absolutnie nieuzasadnione. Tkwienie w relacji z osobą, której nie darzy Pani uczuciem wskazuje rzeczywiście na pewne problemy. Polecam konsultację z psychologiem. Pozdrawiam