Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem tkanki tłuszczowej na brzuchu

witam, mam 33 lata, 157wzrostu ważę ok 54kg, moim problemem jest głównie tkanka tłuszczowa na brzuchu( obwód 74-75cm) jakie produkty powinnam ograniczyć a jakie można spożywać? mala aktywność fizyczna ( tylko rower 2x w tyg), ile węglowodanów, białka i tłuszczu mogę spożyć w ciągu doby?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Właściwości korzenia żeń-szeń

Korzeń życia ? tak nazywany jest w azjatyckim obszarze kulturowym żeń szeń. Lekarz Leszek Walentynowicz udziela informacji, dlaczego warto dostarczyć organizmowi żeń szeń, zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym.

Szanowna Pani,

Przede wszystkim nalezy zmienić rodzaj ćwiczeń. Rower nie sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej na brzuchu. Bardziej wskazany jest basen, fitness.

Optymalna masa ciała dla Pani to 48- 50 kg. Nie mam żadnych informacji jak dotychczas się Pani odżywiała. Przede wszystkim należy wyeliminować błędy żywieniowe, regularne spożywać posiłki.

Kaloryczność diety powinna wahać się w zakresie 1200 - 1500 kcal. Polecam wizytę u dietetyka, który dokładnie omów dietę dla Pani po przeprowadzeniu wywiadu. Proszę zapoznać się z poniższym artykułem: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania http://portal.abczdrowie.pl/bilansowanie-zdrowej-diety

Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy