Problem uzależnienia partnera od masturbacji

Witam. Myśle, ze mój partner ma problem, jest uzależniony od masturbacji . On sam twierdzi, ze nie ma problemu, ale tez nie chce o tym rozmawiać . Mówiłam mu żeby poszedł do specjalisty. Nie ma takiej opcji . Mnie nie zaspokaja.sam ogłada filmy erotyczne codziennie i sie masturbuje tez codziennie . Tyle ze to nie jest taka normalna masturbacja . Zanim to zrobi to sie nim bawi przez długi czas . Co można zrobić ? Zmusić go nie zmuszę. On nie chce nic z tym zrobić . Dobrze mu z tym ...

Witam .
Skoro partner twierdzi, że on „niema problemu”
i „dobrze mu z tym” to znaczy, że z tym
mężczyzną nic nie może Pani zrobić.
On wyraźnie daje Pani do zrozumienia,
że swojego postępowania nie zmieni.
Jaką rolę Pani pełni w tym związku?
Czy czuje się Pani szczęśliwa?
Radzę poszukać mężczyzny,
który potraktuje Panią poważnie,
z którym stworzy Pani zdrowy związek.
Pozdrawiam serdecznie

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (można też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Warto abyście porozmawiali o swoich wzajemnych oczekiwaniach wobec siebie wzajemnie. Sfera seksualna jest bardzo ważna w każdym związku. Jeśli nie jest pani zaspokajana przez partnera, a co gorsza - nie widzi on problemu w swoim zachowaniu, warto przeanalizować, czy wasz związek ma sens. Czy w innych sferach Pani potrzeby są zaspokajane, czy jest Pani szczęsliwa, czy pani zdanie jest przez partnera brane na poważnie czy bagatelizowane? To są ważne kwestie, które mogą mieć swoje poważne konsekwencje - przykład sfery seksualnej może być początkiem dla innych trudności. Proszę porozmawiać z partnerem jak widzicie swoją relację, co od niej chcecie, czego potrzebujecie i oczekujecie. Jak wyobrażacie sobie związek za 5,10,15 lat? Podoba się Wam taka wizja? Pozdrawiam