Problem w relacjach z chłopakiem po śmierci jego siostry

co robić? spotykałam się z chłopakiem prawie rok czasu, lecz po śmierci jego siostry nasz relacje sie pogorszyły, dalej rozmawiamy i sie spotykamy, ale nie jesteśmy tak blisko, jak wcześniej. wiem, ze jest mu ciężko. nigdy nie rozmawialiśmy o tym wypadku, on powtarza, ze mu zależy ale że nie możemy być razem - ma 3letniego syna i uważa, że nie chce mnie skrzywdzić, te. ale nie umiem o nim zapomnieć. próbowałam sie z kims spotykać, ale nie potrafię. co powinnam zrobić?

Witam. Starać się uszanować jego decyzję. Może pomogłoby Pani gdyby wiedziała dlaczego nie chce z Panią być czyli rozmowa.
Magdalena Brabec

Witam,
Jeśli Pani zależy na tym mężczyźnie, to warto jeszcze próbować. Być może coś się z nim dzieje po stracie siostry, potrzebuje wsparcia, być może nawet pomocy specjalisty, jeśli to trwa długo. Wspomniała Pani, że siostra chłopaka zginęła w wypadku, takie nagłe i tragiczne straty bardzo trudno przyjąć.
To, że chłopak jest bardziej wycofany i przygnębiony jest naturalne w jego sytuacji.
Jest Pani zaangażowana, więc warto dać mu jasny komunikat, że Pani chce na niego czekać i pomóc mu w odzyskaniu równowagi.
Proszę zastanowić się ile czasu może Pani poświęcić na czekanie, nie ma Pani gwarancji, że ten związek przetrwa.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witam. Z tego co przeczytałem z Pani wpisu to zarówno Pani zależy jak i temu mężczyźnie zależy na waszej relacji. Na pierwszy rzut oka wyglądałoby, że wszystko powinno być na dobrej drodze, a jednak z tego co Pani pisze to nie jest. Pisze Pani: "on powtarza, ze mu zależy ale że nie możemy być razem - ma 3letniego syna i uważa, że nie chce mnie skrzywdzić". Czy Pani rozumie co miał na myśli? Dlaczego tak uważa? Może warto dokładnie porozmawiać dlaczego podejmuje taką decyzję. Może mu zależy na relacji z Pani, ale nie ma na myśli relacji intymnej, tworzenia związku. Z jakim przyczyn to trudno określić, może ten mężczyzna sam dokładnie nie rozumie swoich motywacji. Wspomina Pani, że niedawno stracił siostrę w wypadku. Może w związku ze śmiercią siostry czuje się winny, a rezygnowanie z związku z Panią może być formą ukarania samego siebie. Z drugiej strony będąc w trakcie żałoby obniżony nastrój, przygnębienie, następnie złość, poczucie winy są naturalnymi emocjami. Jeżeli ten wypadek wydarzył się niedawno to mogą również pojawić się trudności w logicznym myśleniu, w koncentracji uwagii. Proszę spróbować porozmawiać i podjąć jak najbardziej to możliwe świadomą decyzję. Pozdrawiam.