Problem w relacjach z partnerką z CHAD

Moja partnerka ma zdiagnozowany Chad, Jesteśmy razem 5 lat. Dwa razy rozstaliśmy się bo praktycznie z dnia na dzień usłyszałem: nie kocham, nie potrzebuję cię, nic nie wnosisz do związku, wracaj do byłej żony, jesteś popier...... Dodam tylko, że okresem takich akcji jest zawsze przedział pomiędzy styczniem a marcem. Partnerka jest czynna zawodowo, leczy się od wielu lat. Oczywiście ma wiele spraw do ogarnięcia, nie ma czasu na związek, ona potrzebuje działać.( jej przekaz ). W okresach normalizacji jest super. Spędzamy wspólne wakacje, wspieramy się, wspólne weekendy, normalne życie. Dodatkowo ostatnio stwierdziła, że wszyscy znajomi i współpracownicy stwierdzili, że wygląda kwitnąco, jest w świetnej formie. Jestem przekonany, że nadejdzie moment, że zadzwoni lub gdzieś się spotkamy i będzie jak zwykle-chęć powrotu, zapewnienia ect. Tym razem muszę być na to przygotowany, ponieważ jestem po 5 latach zmęczony, pomimo,że ją kocham tak żyć już nie chcę i nie mogę. Proszę o diagnozę dotyczącą tej sytuacji bo zaczynam martwić się o stan swojego zdrowia a nie chcę czegoś przegapić aby było za póżno. Dziękuję.

Witam Pana,
wskazana jest szczera rozmowa z partnerką dotycząca tego, co Pan czuje, jakie są Pana potrzeby; "...jestem po 5 latach zmęczony, pomimo,że ją kocham tak żyć już nie chcę i nie mogę". - proszę się do tego odnieść.
Pozdrawiam serdecznie