Problem w relacjach z rodzicami

Witam,nie mogę dogadać się rodzicami. Mam 19 lat i ciągle zabraniają wielu rzeczy.Nie mogę spotkać się normalnie ze znajomymi czy tez podjąć pracę na weekend.Uważają ze jak ktoś zobaczy mnie na mieście z nimi to od razu bedę miała zła opinie i bedą wytykać mnie palcami.staram sie wyjaśnić że nie przejmuje się opinią innych,oni mówią mi że jestem nie normalna,powinnam się leczyć, przynoszę wstyd, nie dorosłam.Nie potrafię już z nimi rozmawiać.Ciaglę słyszę że muszę się ich słuchać,prosze o odp

Witam,

Proponuję zgłosić się do najbliższej Poradni Zdrowia Psychicznego, tam skierują Panią do odpowiedniej osoby lub instytucji. Rodziców niestety Pani nie zmieni, póki sami nie zechcą zmienić swojego zachowania. Może Pani jedynie nauczyć się z tym radzić.

Pozdrawiam

Zachęcam do podjęcia dialogu w którym opowie Pani o swoich uczuciach, potrzebach i oczekiwaniach, ale także z zaangażowaniem wysłucha tego, co będą chcieli powiedzieć rodzice, ich zapyta o ich uczucia, oczekiwania i potrzeby. Wato pamiętać, że wiele rzeczy, które robią może mieć pozytywną intencję, choć działanie nie przysparza już korzyści. Atmosfera zaangażowania i troski powinna jednak ułatwić dogadanie się.