Problem w rodzinie u 31-latki

mam 31 lat pochodze z rodziny wielodzietnej rozbitej .mama nie ma dobrego kontaktu z zadnym dzieckiem .w domu pojawiał sie alkohol .mam 2 dzieci 3 i 7 lat . ale nie jestem dobra matka kocham je ale nie mam cierpliwosci i mam wrazenie ze ciagle je krytykuje .wiem , ze to wynika z domu i stram sie ale na nic. w mezu nie mam wsparcia uznaje tylko swoja rodzine . trace kontakt z dziecmi -mówie słowa których póxniej załuje a na nie to działa i wiem ze to żle .porównuje dzieci .źle mi z tym

Dzień dobry!

Pani mocną stroną jest świadomość swoich trudności i codzienne starania. Czasami trudny dom, z którego pochodzimy, sprawia, że nie tylko popełniamy błędy jako rodzic czy małżonek (a kto ich nie popełnia?), ale też nie potrafimy być dobrymi dla siebie samego. Warto, aby pozwoliła Pani sobie pomóc, lepiej zrozumieć swoje motywacje, emocje, uczucia i zachowania, a także ze specjalistą zastanowiła się, w jaki sposób i co może się zmienić. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii; być może w przyszłości także terapii małżeńskiej (dystans, brak wzajemnego wspierania się itp.).

Pozdrawiam!

Witaj !
Z tego co pani napisała to w rodzinie są zaburzone relacje i dlatego proszę znaleźć psychologa w swojej okolicy, który udzieli pani wsparcia i pomoże w ustaleniu poprawnych relacji w rodzinie . To ,że nieraz nie może pani sobie poradzić nie jest powodem aby nazywać się złą matką , a cierpliwości trzeba się cały czas uczyć. To ,że pani napisała jest wynikiem tego że jednak jest to dla pani ważne . Proszę nie zwlekać i udać się po poradę. Pozdrawiam

Jest Pani dobrym człowiekiem, który popełnia błędy jak każdy z nas. Uważam jednak, że potrzebuje Pani wsparcia najlepiej osób bliskich/przyjaciół.