Problem w związku po zdradzie

Problem mianowicie dotyczy związku prawie już 3-letniego, jestem osobą w wieku 21 lat, wróciłem z przeszkolenia wojskowego i wszystko zaczyna się sypać niestety z mojej winy. Po prostu moja dziewczyna mi nie ufa, ale miała do tego powody. A teraz z 2/3 grudnia flirtowałem z inną dziewczyną wysyłając jej zdjęcia których nie przystało. Nie wiem nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie po co to było i co mną wtedy kieruje, skoro tak mocno kocham swoją dziewczynę..

Być może trudność leży w potrzebie aprobaty i akceptacji społecznej i poczuciu własnej wartości? Zachęcam do spotkania z psychologiem, ponieważ trudności mogą mieć podłoże osobowościowe. Specjalista zdiagnozuje i określi najlepsze sposoby poradzenia sobie zarówno z trudnością w dochowaniu wierności (także tej emocjonalnej), jak i lepszego radzenia sobie w relacjach interpersonalnych w ogóle.

Najwyraźniej odczucie miłości do dziewczyny nie idzie w parze z wiernością, przywiązaniem czy bliskością. Jakie są tego źródła - należałoby poszukać, aby mógł sobie Pan pomóc. Czy jest pan pewien swojego związku? Czy Pana potrzeby i oczekiwania są w nim zaspokajane? Czego Panu brakuje i chciałby zmienić w relacji? Jakie wzorce związków wyniósł Pan ze swojego doświadczenia - domu, znajomych - czy osoby w Pana otoczeniu były sobie zawsze wierne, czy niekoniecznie? Czy odczuwa Pan jakieś uczucie presji ze strony partnerki, bądź też boi się w pełni zaangażować w ten związek (jjeśli tak - czego się Pan boi? utraty wolności, siebie, niepewności?).Są to bardzo ważne kwestie, których przeanalizowanie może pomóc Panu w rozwiązaniu problemu. Jeżeli samodzielna praca nie przyniesie trafnych wniosków, ani zmiany zachowania, bądź okaże się być po prostu trudna (bo i tak może być) - proszę poszukać pomocy u specjalisty psychologa. Pozdrawiam.