Problem wrastających paznokci u stóp a zabieg chirurgiczny

Witam, borykam się z problemem wrastających paznokci u stóp, trwa to już kilka lat, jaka jest Pana opinia na temat skuteczności metody wycinania chirurgicznego paznokcia? Czy usunięcie chirurgiczne to dobre i skuteczne rozwiązanie? Chciałbym się poddać temu zabiegowi, ponieważ jestem już zmęczony walką poprzez przycinanie, tamponowaniem itp. natomiast bardzo mnie odstraszają opinie w internecie dot. nawracającego problemu po zabiegu, uszkodzeniach macierzy paznokcia, zakażeniach. Proszę o radę

Witam. Usuwanie chirurgiczne w bardzo wielu przypadkach jest jedyną skuteczną i trwałą metodą na pozbycie się problemu, w związku z czym uważam że powinien Pan rozważyć tego rodzaju zabieg.

Witam i Wesołych Świąt. Problem wrastających paznokci można radykalnie rozwiązać wycinając klinowo wraz z macierzą (!!!) paznokieć - w razie potrzeby z obydwu stron. Wycięcie nieradykalne = samego paznokcia z pozostawieniem macierzy powoduje nawrót wrastania. W sytuacji najgorszej można zlikwidować całkowicie paznokieć = w rezultacie nic nie wrasta, jednak palec nie ma najlepszego wyglądu = coś za coś.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Szanowny Panie, Trudno ostatecznie powiedzieć czy metoda jest dobra bez bezposredniego zbadania i oglądniecia. Wielokrotnie stosowałem tzw. klinowe usuniecie płytki, nie zdarzyło sie, aby doszlo do stanu zapalnego. Prawda jest, że jeżeli sie zacznie problem, to zwykle nawraca, niemniej jednak polecam metodę chirurgiczną.

Witam, problem wrastającego paznokcia, może zniwelować również klamra, która jest z powodzeniem stosowana głównie przez podologów (gabinety podologiczne) lub w wyspecjalizowanych gabinetach kosmetycznych. Klamra ma za zadanie ukierunkować wzrost płytki paznokciowej w taki sposób, aby nie wrastała ona w tkanki miękkie (wał okołopaznkociowy) Radziłabym wizytę u podologa, który oceni czy zmiany jakie występują na paznokciu uda się wyprowadzić sposobami delikatniejszymi, a równie skutecznymi co usunięcie paznokcia.
Pozdrawiam.