Problem z aktywnością przy leczeniu depresji

Witam mam 27lat i od kilku lat mam problem z aktywnością.Od kilku lat również leczę się u psychiatry na depresję z lękami.Przyjmuję 50mg paroksetyny dziennie.Na co dzień cieżko mi się ruszyć.Czy wykonuje się jakieś badania w takich przypadkach,albo są jakieś leki na to?

Witam
Zahamowanie psychoruchowe, spadek aktywności to objawy
towarzyszące depresji. Przyczyną depresji są zarówno
czynniki biologiczne jak też psychologiczne oraz środowiskowe.
Dlatego też leczenie farmakologiczne należy połączyć z psychoterapią.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami depresji.
Pozdrawiam serdecznie

Rozumiem, że w przebiegu depresji wystąpiły u Pana trudności z aktywizacją? Jeżeli tak rozsądnie byłoby porozmawiać o tym z lekarzem, u którego Pan się leczy.
Być może to właśnie nie fortunnie dobrany lek powoduje, że jest Pan obecnie spowolniały.

Jednocześnie uważam, że warto podjąć równolegle psychoterapię. Tak naprawdę to ona powinna Panu pomóc stanąć na nogi i zacząć korzystać z życia w pełni.

Powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Dzień dobry,
spadek motywacji i aktywności to jedne z objawów depresji. Proszę koniecznie o tym porozmawiać ze swoim psychiatrą. Czy myślał pan żeby wspomóc leczenie farmakologiczne psychoterapią? Poza lekami właśnie terapia, w szczególności poznawczo-behawioralna, jest bardzo pomocna w depresji. Często dopiero połączenie leków i psychoterapii daje najlepsze rezultaty.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl