Problem z alkoholem i upijanie się do nieprzytomności u chłopaka

Witam! Jestem ze swoim chłopakiem 2lata. Od jakiegoś czasu zauważyłam że ma on problem z alkoholem. Nigdy nie potrafił odmówić sobie wypicia jeśli ktoś go do tego "namawiał". Zawsze upijał się do nieprzytomności. Z czasem po alkoholu zaczął robić się agresywny więc postawiłam mu ultimatum, albo ja albo alkohol. Przez jakiś czas było wszystko w porządku jednak po jakimś czasie okazało się że zaczyna mnie kłamać. Wracał pijany do domu a mi mówił że nie pije. Bardzo go kocham i chce mu jakoś pomóc.

Witam!
Proszę go przekonać, by udał się na konsultację do terapeuty ds uzależnień. Taka osoba będzie mogła kompetentnie ocenić, jak przedstawia się problem uzależnienia u Pani chłopaka i przedstawić mu proces leczenia. Mimo, iż Pani bardzo go kocha, to sama nie poradzi sobie z wyrwaniem go z nałogu. Bardzo często to, co słyszymy od bliskich nam osób nie jest dla nas przekonywujące i dopiero diagnoza specjalisty może wywrzeć wpływ. Alkoholizm to choroba zaprzeczeń i żeby w ogóle doszło do procesu leczenia, osoba która ma problem musi sama uznać, że rzeczywiście go ma.
Pozdrawiam serdecznie!