Problem z alkoholem u 40-latki

witam sytuacja jest bardzo cieszka nie wiem jak moge pomoc mojej siostrze !! co moge zrobic ??? moja siostra ma meza i 2 synow wieku 19 i 17 lat ona ma lat 40 pije juz od bardzo dlugich lat ale z dnia na dzien jest coraz gorzej pije bije agresja jest wielka ..ogolnie to zlota dziewczyna ale co dzien musi wypic piwko ostatnio grozi swojm bliskim ma mysli samobojcze cop robic jak mam ja ratowac bardzo ja kocham

Witaj,
Proszę koniecznie namówić siostrę na wizytę u specjalisty uzależnień. Zachęcam również, by samej zasięgnąć pomocy i nie tkwić w roli "pomagacza siostry" ,gdyż jako znacznie młodsza od niej,może Pani nieświadomie podtrzymywać obecny stan,ze względu na okazywaną dobroć czy wsparcie.Taka terapia jest skuteczna,rozjaśnia dostrzeganie przyczyn i "prostuje"istniejące uwikłania wewnątrz rodziny.
Bardzo dobrze,że pomyślała Pani o pomocy dla siostry i jeżeli nawet w obecnej chwili nie będzie gotowa podjąc terapii,dostanie informację,że ktoś o nią naprawdę dba.
Szczegóły leczenia przekaże pani terapeuta w najbliższym ośrodku leczenia uzależnień/może być państwowy lub prywatny/.Zawsze zajmujemy się także równoległą terapią rodziny,jeżeli jest ona nadal w bezpośrednim związku z uzaleznioną osobą.Jeżeli nie,dostaje się poza wglądem konkretne wsparcie psychiczne.

Serdecznie zachęcam i pozdrawiam.