Problem z alkoholem u partnera

Jestem z narzeczonym 3.5 roku.Mój narzeczony ma problem z alkoholem. Już w sumie wcześniej miał tak jak miał 22 lata. Teraz ma 29,ja mam 20 lat. Bardzo się kochamy. On jest bardzo opiekuńczy,nigdy mnie nie uderzyl. Był już na leczeniu jakies 8 lat temu byl pól roku 400 km od domu później poszedł do wojska wiec zrezygnował. Nie pil przez 5 nic kompletnie. Zaczął znowu, stracił prawo jsjaz na rok. Już nic nie pomoże, nawet oddawalam pierścionek. Prosze o pomoc. Bardzo go Kocham. Planujemy ślub.

Proszę Pani,
nie jest nigdy do przewidzenia,co i jak postąpi osoba uzależniona ponieważ najbardziej potrzebny do życia jest dla niej alkohol,nie drugi człowiek.Nie będę opisywała tutaj dowodów na ten wniosek,bo może sobie Pani poszukać sama,popytać podobnie związanych kobiet itp.Leczenie jest równoczesnie zobowiązaniem go do podjęcia współpracy w sposób świadomy,bez wymówek i zaskoczeń,jak to z utrata prawa jazdy.To długi problem,też i dla Pani,gdyż pozornie alkoholikiem łatwiej kierować,niż osobą trzeżwą.Jest to jednak do czasu.
Możecie oboje podjąc terapię ,jako para współuzależniona.To daje najlepsze rezultaty i pomaga funkcjonować bez manipulacji.
Zachęcam.

Witam serdecznie,
Rozumiem, że czuje się Pani zagubiona i zdezorientowana, bo z jednej strony kocha Pani partnera i wiąże z nim przyszłość a z drugiej wie, że partner ma poważny problem.
Uzależnienie od alkoholu jest trudnością życiową, która zakłóca prawidłowe relacje pomiędzy ludźmi. Partner już kiedyś chodził na terapię, przez długi czas utrzymywał abstynencję. Niepokoi Panią to, że wrócił do nałogu. Proszę szczerze z nim porozmawiać. Zapytać o powód powrotu na tą drogę. Dobrym pomysłem będzie obserwowanie jego postępowania. Nie zawsze osoba uzależniona stosuje przemoc. Jednakże istnieją inne charakterystyczne zachowania. Jeżeli rozmowa w niczym nie pomoże, najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z psychologiem i ponowna terapia odwykowa. Jeżeli problem się pogłębi, być może niezbędne stanie się leczenie stacjonarne. Najlepiej szybko reagować.
Pozdrawiam i zapraszam.