Problem z asymetrią piersi a możliwość wyrównania różnicy

Witam. Mam problem z asymetrią piersi. Rożnica jest około 1-1,5 rozmiaru. Czy tylko operacja by wyrównała tą różnicę czy może są jakieś inne sposoby? To jest dla mnie pewien dyskomfort. Nie czuję się przez to w pełni kobietą, gdyż zawsze muszę uważać czy inni to widzą, nie wspomnę już o stroju kąpielowym. Ciężko mi nawet zdjąć stanik przed swoim partnerem. Oczywiście on to akceptuje i dla niego nie ma to większego znaczenia, ale ja czuję, że zabieram mu możliwość bycia z normalną kobietą..

Szanowna Pani,

w tego typu przypadkach możliwie jest także leczenie chirurgiczne, które może polegać albo na powiększeniu mniejszej piersi implantem albo na zmniejszeniu większej piersi i dopasowanie jej rozmiarem do mniejszej. Wybór metody operacji zależy od stanu miejscowego i oczekiwań pacjentki.

Pozdrawiam,
Tomasz Dębski
specjalista chirurgii plastycznej