Problem z bliskością i utrzymywaniem relacji

Witam, chodzęe na terapię juz trzy lata. Za kilka miesięcy się ona kończy. Nie udało się uzyskać bliskości, ani stworzyć relacji, bo jest za duży opór z mojej strony. Wolałabym odejść już teraz, by nie przeżywać rozstania i żalu, że nie udało się osiągnąć celu podczas terapii. Jeśli odejdę przed zakończeniem będzie to jeszcze większa porażka. Trudno podjąć najlepszą decyzję. Żadna z nich nie jest dobrym rozwiazaniem. Terapeuta mnie nie lubi, pewno się ucieszyłby, gdybym odeszła.

Zastanawiam się, czy udałoby się Pani utrzymać kilkuletnią terapię bez nawiązania relacji? Być może Pani obawy i chęć ucieczki są wyrazem niechęci wlaśnie do zerwania tej relacji terapeutycznej? Myślę, że pisze Pani o ważnych kwestiach i gorąco zachęcam, do przedyskutowania ich ze swoim terapeutą. Powodzenia!

Dzień dobry,

To co Pani może zmienić - to właśnie pozostanie do końca (a nie ucieczka) i przepracowanie tego, o czym Pani pisze tutaj.