Problem z bratem, który popija alkohol i jest agresywny

Mam problem dotyczący mojego brata. Ja mam 23 lata, on za chwilę skończy 18. Młody popija alkohol, uważa mnie za największe zło. Jest też agresywny. Źle się czuję we własnym domu przez niego. Od dawna planuję przeprowadzkę, szczególnie, że mieszkałam już sama, ale nie jestem w stanie się póki co utrzymać. Studiuję psychologię, jednak nie umiem jeszcze pomóc. Co mam robić, żeby pomóc i jemu, i sobie?

Pani bratu może pomóc on sam. Jeżeli nadużywa alkoholu i ma problemy z kontrolą emocji, powinien poszukać pomocy u terapeuty uzależnień, psychologa bądź psychoterapeuty. Żeby ta pomoc była skuteczna, Pani brat musi chcieć z niej skorzystać. Pani natomiast może szukać pomocy dla siebie. Warto z pomocą psychoterapeuty przyjrzeć się sytuacji, w jakiej Pani jest, możliwościom reagowania, poszukania pomocy dla siebie, ale też emocjom, jakich Pani doświadcza. Nie pisze Pani, czy mieszkacie z bratem także z rodzicami. Pytanie o ich wsparcie. Na spotkaniu indywidualnym z psychoterapeutą będzie Pani mogła szerzej przyjrzeć się swojej sytuacji, zrozumieć trudności i poszukać możliwości zmiany.

zająć się pomocą sobie...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam, proszę zacząć żyć własnym, niezależnym życiem i starać się odwrócić uwagę od brata. Jako jego siostra może mu Pani przekazać informacje o najbliższym ośrodku leczenia problemów związanych z alkoholem i systematycznie stawiać granice przerywając kontakt kiedy jest pod wpływem alkoholu lub jest agresywny. Pozdrawiam