Problem z byłym chłopakiem ciąg dalszy. Co ja mam zrobić?

Witam. Zaczęłam brać lek Deprim i mam nadzieję, że odzyskam równowagę jako taką. Jednak boje się rozmowy z Karolem, a napisanie listu jest bezsensownym wyjściem, ponieważ on go nie przeczyta.

Boję się mu powiedzieć o swoich uczuciach, dziś mi powiedział, że ciągle myśli o mnie, a chciałby nie, ale jednak jest inaczej. Jest już we mnie tyle żalu, bólu, że już dłużej tego nie zniosę. Wiem, że tylko rozmowa z Karolem może mi pomóc, jednak boje się, że po tym co mu powiem będzie to nasze ostatnie spotkanie, a ja tego nie chcę. Dla mnie to jest sytuacja bez wyjścia. Najgorsze jest to, że w dzień jest ok, ale przychodzi wieczór - zaczyna się płacz i to samo jest rano.

Nie czuję się sobą. Cały świat dla mnie jest zagrożeniem, nie potrafię zaufać. Jeszcze na dodatek przyczepił się do mnie jakiś gość i mnie nęka. Co ja mam zrobić ?

Witam!

Nie jestem zwolenniczką przyjmowania leków uspokajających bez porady lekarza. Dlatego myślę, że przy stanie psychicznym, w jakim teraz jesteś powinnaś się skontaktować z lekarzem, najlepiej psychiatrą.

Oprócz tego powinnaś skonsultować się z psychologiem i popracować nad swoimi problemami i emocjami. Twoja sytuacja jest ciężka, dlatego postaraj się znaleźć pomoc. Rozmowa może poczekać. Najpierw ustabilizuj swój stan emocjonalny i zajmij się sobą. Wtedy będziesz mogła z nim spokojnie porozmawiać i zastanowić się, co dalej.

Pisałam już, że powinnaś dać sobie czas na zrozumienie tego, co zaszło i powrót do równowagi. Wtedy będzie łatwiej rozwiązać tę sprawę. Bardzo ważne w tej chwili jest to, żebyś się wzmocniła psychicznie i dała sobie radę z problemami.

Pozdrawiam