Problem z cerą u 25-letniej kobiety

Mam25 lat i mam problem z cerą-"wągry na twarzy,plecach,dekolcie.Mam skórę z rozszerzonymi porami,widać"dziurki", które się zatykają.Oprócz tego w okresie około połowy cyklu miesiączkowego,pojawiają się również na twarzy i we włosach ropne, bolące pryszcze, z których wypływa przeźroczysty płyn. Stosowałam już leki dermatologiczne, ale lekarz poradził mi,żebym brała leki antykoncepcyjne, a tego chcę uniknąć.Wiem, że ciężko ocenić przypadek po słowach,ale proszę o jakieś wskazówki.Pozdrawiam Marta

Jest to typowy trądzik i skóra tłusta zaskórnikowa. Stosować należy pielęgnację jak cery trądzikowej przewlekle - preparaty dostępne w każdej aptece bez rp; Oczywiście w zaostrzeniach antybiotyki doustne , leki miejscowe - tylko zalecone przez lekarza. Na pewno nie stosowała Pani wszystkich- jest ich bardzo wiele. pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.