Problem z chodzeniem przy raku płaskonabłonkowym płuca z przerzutami do mózgu

Witam. Mój tata ma raka plaskonabłonkowego płuca z przerzutami do mózgu.. Płuca nie dają mu żadnych dolegliwości za to guzy mózgu tak.. Jeden jest na place czołowym drugi na potylicy. Raka wykryto w czerwcu 2018roku..do tego czasu czuł się w miarę dobrze a od paru tygodni.ma bardzo słabe nogi że ledwo chodzi. Jest kilka dni po radioterapii Cyberknife. Czym jest spowodowane te znaczne osłabienie nóg? I jak mogę mu pomóc? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena neurologa, niestety przerzuty mogą być także w rejonie mózgu odpowiedzialnych za ruch itp