Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z ciśnieniem po udarze

Witam Moja babcia ( wiek 82 lata )miała udar nie została sparaliżowana jedynie co to lekko opadające kącik ust (lewa strona) i ma małego krwiaka na mózgu. W szpitalu jest już 3 dobę i lekarze mówią, że stan jest stabilny ale bez zmian babcia ma wahające się ciśnienie czy to normalne czy powinno się już ustabilizować?? czy jej stan może ulec jeszcze pogorszeniu??
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Wszystko zależy od tego gdzie dokładnie się udar umiejscowił, oraz od dodatkowych schorzeń Babci. Bez dokładnego badania i wywiadu lekarskiego nie wiele więcej mogę powiedzieć. Co do ustabilizowania się ciśnienia też trzeba mieć dodatkowe informacje np. takie jak czy Babcia brała leki na nadciśnienie? Proszę najlepiej zapytać się lekarza prowadzącego, który najlepiej zna stan kliniczny Pani Babci.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy