Problem z ciśnieniem po udarze

Witam Moja babcia ( wiek 82 lata )miała udar nie została sparaliżowana jedynie co to lekko opadające kącik ust (lewa strona) i ma małego krwiaka na mózgu. W szpitalu jest już 3 dobę i lekarze mówią, że stan jest stabilny ale bez zmian babcia ma wahające się ciśnienie czy to normalne czy powinno się już ustabilizować?? czy jej stan może ulec jeszcze pogorszeniu??

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od tego gdzie dokładnie się udar umiejscowił, oraz od dodatkowych schorzeń Babci. Bez dokładnego badania i wywiadu lekarskiego nie wiele więcej mogę powiedzieć. Co do ustabilizowania się ciśnienia też trzeba mieć dodatkowe informacje np. takie jak czy Babcia brała leki na nadciśnienie? Proszę najlepiej zapytać się lekarza prowadzącego, który najlepiej zna stan kliniczny Pani Babci.