Problem z dobraniem sobie preparatu do mycia ciała

Dzień dobry, może moje pytanie będzie dość proste, ale mam problem z dobraniem sobie preparatu do mycia ciała. Nie wiem dokładnie, co będzie najlepsze dla skóry. W Internecie jest mnóstwo podpowiedzi, wśród znajomych również, ale wolałabym posłuchać opinii fachowca. Jedni podpowiadają szare mydło, inni zaś zwykłe żele czy balsamy do mycia. Dodam, że woda w moim domu wysusza skórę. Dlatego bardzo prosiłabym o podpowiedź czym powinno myć się skórę całego ciała. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
jeśli odczuwa Pani napięcie skóry po myciu i ma ona tendencję do suchości to proponuję zastosować emolienty myjące, np. polskich firm dermokosmetycznych, które pozostawiają ochronny film na skórze, uzupełniają niedobory lipidów w naskórku i przywracają komfort. Mydło, zwłaszcza szare wysusza skórę i nie nadaje się do mycia w Pani przypadku.
Pozdrawiam!
ES

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
na postawie opisanej przez Panią sytuacji polecam olejki pod prysznic, które myją i natłuszczają skórę. Np Nivea Natural Oil