Problem z dorosłością u DDA

Mój ojciec był alkoholikiem. Ja i moja siostra jesteśmy typowymi DDA. Co raz więcej szczegółów z życia mojej siostry wiąże się z DDA, jest nieszczęśliwa i zagubiona. Martwię się o nią. Siostra ma 25 lat, strasznie dużo pracuje, nie potrafi znaleźć drugiej połówki, potwornie zakompleksiona. Jak mam powiedzieć jej o tym, że jest DDA i czy jest to w ogóle dobry pomysł by ją o tym uświadomić?

Zachęcam do namówienia jej na wizytę w ośrodku terapii uzależnień. Psychoterapeuta w rozmowie z nią poinformuje ją o problemach jakie mają osoby wywodzące się z rodzin, w których ktoś był alkoholikiem. Proszę tylko zaapelować, decyzja o tym powinna być jej. Proszę nie mówić, że jest DDA tylko, że taka przeszłość może jej przeszkadzać w życiu dorosłym i można coś z tym zrobić. powinien to być ośrodek w większym mieście, taki, który ma szerszą ofertę terapeutyczną. Może najpierw sam udał by się Pan na taką rozmowę?

Dzień dobry,

Nie, nie jest to dobry pomysł ponieważ nie istnieje coś takiego jak "DDA".
Jeżeli chce Pan pomóc sobie czy siostrze, to może Pan zwrócić uwagę na jej konkretne problemy czy trudności jakie ona (czy Pan) ma i polecić konsultację u psychoterapeuty czy psychologa.