Problem z drętwiejącą dłonią i stopą

Witam. Od dłuższego czasu mam problem z drętwiejącą prawą dłonią. Podczas dnia dłoń drętwieje mi kiedy wykonuję daną czynność dłuższą chwilę , ale kiedy poruszam dłonią to na chwilę minie. Najgorzej jest w nocy podczas snu, wtedy to budzę się nie mogę zasnąć. Nie pomaga ruszanie ręką, masowanie, zupełnie nic. Jest to takie dziwne odrętwienie, ręka jest wtedy ciężka, trudno mi jest nią poruszać .Nie wiem już co robić, zaczynam też odczuwać te dolegliwości w prawej stopie. Proszę o poradę.

Magdalena StusiĹska

Taki problem należy skonsultować w pierwszej kolejności z ortopedą- być może jest to zespół cieśni nadgarska.