Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 0 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z drętwieniem palców prawej ręki.

Witam, Od kilku tygodni mam problem z drętwieniem palców prawej ręki. Zaczęło się od drętwienia i mrowienia nóg z zawrotami głowy i zamazanym widzeniem, miałam nogi jak z waty i zaburzenia równowagi. To minęło po 3 dniach i nigdy się nie powtórzyło. Pojawiło się po tym drętwienie palców prawej dłoni i tak już zostalo. Nie mam też okresu od maja. Nie mam możliwości pójscia do lekarza. Czuję w różnych miejscach na ciele pulsowanie żył. Czy to przypomina objawy choroby ogólnoustrojowej?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże naczyniowe. Nie można wykluczyć innej przyczyny nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy