Problem z drzemkami u 6-miesięcznego dziecka

witam moja 6 miesieczna corka budzi sie o 7 rano i ma problem z pierwsza drzemka ktora jest zwykle 10,11 rano za kazdym razem placze w momencie polozenia jej do lozeczka i konczy sie na tym za musze lulac lub kolysac w siedziku zeby zasnela .z pozniejsza drzemka jest to samo no chyba ze jest na dworzu ale nie zawsze pogoda pozwala na to .wieczorne zasypianie jest czesto latwiejsze niz w ciagu dnia ,dodam ze w nocy budzi sie 2 razy na mleko a je z butelki,prosze o pomoc .

Maluszki często muszą dopiero nauczyć się samodzielnego zasypiania, co utrudnia im fakt, coraz większych możliwości i ciekawości świata. Dodatkowo, niemowlaki nie umieją adekwatnie interpretować oznak z ciała (nie interpretują dyskomfortu, jako zmęczenia i nie wiedzą, że chcą po prostu spać i że , żeby zasnąć, trzeba leżeć spokojnie). Układanie małej do łóżeczka i nie uleganie pokusie lulania gdzie indziej (tylko- jeśli płacze- podejścia, przytulenia, uspokojenia i odłożenia do łóżeczka) powinno dać efekty. Warto to jednak robić stopniowo, żeby pora drzemki nie kojarzyła się dziecku negatywnie.
Można także przyjrzeć się ilości sumarycznie przespanych przez mała godzin ( czy tyle potrzebuje?) a także ich samemu rozkładowi.

Witam. Ale z czym ma Pani problem. Tu wszystko jest naturalne. Jesli chodzi pani o płacz przy położeniu do łóżeczka to jakie dziecko lubi isc spac kiedy swiat jest taki barwny i ciekawy.
Magdalena Brabec