Problem z dziąsłami a posiadanie aparatu stałego od 2,5 roku

Witam. Posiadam od 2.5 roku stały aparat ortodontyczny. Od 1 miesiąca zaczęłam mieć problemy z dziąsłami. Zaczęły narastać na zęby. Dotyczy to zębów górnych 5i6 po lewej i prawej stronie. pomiędzy 3 a 4 górnym zębem powstała także mała narośl która nie zwiększa się ale też nie zmniejsza. Byłam u stomatologa: wykonano usuwanie kamienia oraz piaskowanie. Dbam o higiene w sposób szczególny: szczoteczka elektryczna, nitki dentystyczne. wykałaczki, płyny. Czy konieczne jest zdjęcie aparatu?

Proponuję wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych - morfologii zrozmazem, CRP, poziomu insuliny we krwi i 25hydroksy D3. Warto przyjmować koenzym Q10, płukać usta naparem z rumianku i kurkumy. Pozdrawiam

Proszę udać się do periodontologa - prawdopodobnie konieczna będzie plastyka dziąsła. Lekarz przeprowadzi diagnostykę i wdroży właściwe dla Pani postępowanie.