Problem z emocjami i szukanie zdrady

Witam serdecznie. Mam problem ostatnio z moimi emocjami a już sobie nie radzę. Otóż mam wspaniałego chłopaka ale ciągle szukam zdrady, oszukuje się rzeczy których on nie zrobił. Byłam w kilku krótkich zwiazkach i zawsze partnerzy mnie oszukiwali, chyba nie potrafię docenić siebie przez to i zrozumieć że ktoś może mnie pokochać mimo wszystko.. widziałam kilka stron również w historii komputera mojego chłopaka gdzie dziewczyny wyglądaja idealnie a moja samoocena spadła totalnie

Witam serdecznie,
Z Pani opisu wynika, że nie czuje się Pani pewnie w tym związku - myślę, że to nawet nie za sprawą zachowania chłopaka a z powodu braku wiary w siebie i zaniżonego poczucia wartości. Dodatkowo ma Pani za sobą przykre doświadczenia oszukiwania Pani co jeszcze wzmaga u Pani poczucie obawy i lęku, że ten związek również się zakończy. Sugerowałabym poczytać o terapii schematu i o schematach, które tworzą się w naszym dzieciństwie a potem wpływają na to jak czujemy się i postrzegamy sytuacje w dorosłości. Idąc za Pani przykładem, ktoś ze schematem porzucenia może mieć silne obawy, że nawet jak jest dobrze w związku to on i tak zaraz się zakończy. Gdy uruchamia się nam ten schemat możemy czuć lęk przed byciem porzuconym i przez to możemy próbować kontrolować sytuację (sprawdzając na przykład komputer, czy telefon). Paradoksalnie nie pomaga to nam na dłuższą metę, bo stajemy się jeszcze bardziej dociekliwi a dla partnera takie zachowanie zaczyna być nie do zniesienia. Kiedy z tego powodu zaczyna się od nas odsuwać jest to dla nas "dowód" na to, że nie jesteśmy dla niego dość atrakcyjni. Polecam Pani teksty na moim blogu: www.anna-mochnaczewska.bloog.pl na którym opisuję różne schematy (szczególnie tekst: Przecież jak Cię tak bardzo kocham; oraz tekst o schemacie nieufności). Sugerowałabym kontakt z psychoterapeutą, który pomoże Pani jak uporać się z tymi uporczywymi stanami i nauczyć się czerpać spokój i radość z relacji.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska
www.anna-mochnaczewska.bloog.pl

Witam,

Wyobrażam sobie, że stan emocjonalny w którym się Pani znajduje sprawia Pani dużo bólu. Trudności w związku często są związane z naszymi przekonaniami nt siebie i świata, które nie zawsze ułatwiają nam funkcjonowanie w bliskich związkach.

Prawdopodobne z powodu Pani wcześniejszych doświadczeń, trudno Pani uwierzyć, że może być inaczej.
Uważam, że mogłaby Pani pomóc psychoterapia indywidualna, gdzie w bezpiecznym miejscu mogłaby Pani popracować nad zrozumieniem genezy swoich trudności.

Witam. Takim zachowaniem może Pani popsuć związek i na zasadzie "samospełniającej się przepowiedni" sprowokować partnera do zdrady. Proszę z nim spokojnie porozmawiać, wyjaśnić swój lęk, może poczuje się Pani lepiej a chłopak będzie bardziej wyrozumiały. Jeśli natomiast bardzo się Pani ze sobą męczy, może Pani pomyśleć o psychoterapii. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry, przeszukując komputer partnera niszczy pani zaufanie jakim oboje się darzycie prowokując w pewien sposób odrzucenie. Nie wiem z czego wynika takie zachowanie (być może z przeszłych doświadczeń) - zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty z którym przyjrzy się pani swojemu funkcjonowaniu. Pozdrawiam.