Problem z emocjami przy Hashimoto i niedoczynności

Witam. Choruję na hashimoto i niedoczynność. Kłopot mój polega na tym, że nie panuję nad emocjami. Dostałam lek pramolan na nerwicę. Lek się skończył, a ja znów mam lęki i nerwy. Jeezcze do tego doszło kłopoty z jedzeniem. Po każdym posiłku mnie mdli i mam biegunkę. Jeszcze mnie w dzień w dzień boli głowa i rano mięśnie. I co robić? Jakie badania zrobić do jakiego lekarza sie udać? Stosować jakąś diete?

Witam,
Powinna Pani być pod stałą opieką endokrynologa z uwagi na zaburzenie czynności tarczycy. Dodatkowym problemem u Pani jest zaburzenie lękowe. Tutaj polecam wizytę u psychiatry oraz rozpoczęcie terapii psychologicznej. Łączenie leczenia farmakologicznego oraz psychoterapeutycznego daje bardzo dobre rezultaty w leczeniu nerwic.
Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych jest PSYCHOTERAPIA, do podjęcia której namawiam.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - Poradnia Leczenia Nerwic, Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.