Problem z emocjami u 20-letniej osoby

Witam, mam 20 lat, kompletnie nie radze sobie z emocjami, mam partnera z którym wgl niepotrafie sie dogadac ponieważ wszystko co mowi odbieram negatywnie, kazde zwykle zdanie/pytanie, od razu wpadam w szal, zaczynam krzyczeć, robi sie z tego okropna awantura, nie ufam mu wgl, caly czas go podejrzewam o zdradę, kontroluje go na kazdym kroku, jak jestem sama caly czas placze, mam caly czas zle mysli, nie potrafię cieszyć sie życiem ani myslec pozytywnie, z kazdym dniem jest gorzej, proszę o pomoc.

Witam
Problemy z kontrolowaniem emocji i napady złości
są zazwyczaj reakcją obronną ludzkiej psychiki na lęk
czy traumatyczne przeżycie.
Źródłem Pani problemów z kontrolowaniem emocji są
zapewne Pani przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko
podczas osobistej konsultacji
Zachęcam Panią do psychoterapii.
podczas której leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania
Pozdrawiam serdecznie

Wydaje mi się,ze pani problem jest głębszy niźli tylko brak kontroli emocji. Myślę,że najlepszym wyjściem będzie podjęcie przez panią psychoterapii, która:
- pomoze pani znaleźć źródło problemów i je zniwelować
- pozwoli nauczyć się kontroli i zarządzania emocjami
- pozwoli popracować nad swoją samooceną i pewnością siebie, które (jak mi się wydaje) sa mocno obniżone i to powoduje eskalację problemów.
Proszę nie czekać aż "samo przejdzie". Skoro jeszcze "nie przeszło" to znaczy, że trzeba podjąć konkretne kroki ku zmianie. Pozrawiam