Problem z erekcją

Mam 46. Jestem zdrowym mężczyzną, jeżdżę na rowerze, łyżwach, nartach, rolkach, gram w piłkę. Nie leczę się na żadną chorobę, w całym życiu przeszedłem kilka prziębień, żadnych leków, jedna słaba kawa dziennie, od dwóch lat absolutnie bezstresowa praca, rodzina w komplecie itd. A jednak... Od trzech miesięcy zanikająca chęć na seks. Do tamtej pory wzwód miałem na zawołanie i mogę powiedzieć, iż byłem bardzo sprawny. Teraz gdy dotykam członka ręką, to nie czuję żadnej przyjemności, jak również na myśl o współżyciu, mimo że możliwości ze strony partnerki są duże. Mam wrażenie, że moje odczucia w zakresie seksu się "wypaliły" i że moja głowa już nie reaguję na żadne bodźce. Próbuję wytłumaczyć to treningiem siłowym, który rozpocząłem od początku roku (codziennie), ale mięśnie są już przyzwyczajone i chyba powinno się już wszystko ułożyć. Czy to możliwe, żeby w tym wieku wszystko się wypaliło? Pozdrawiam, Zbigniew C.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

jest Pan już w wieku, w którym należy się zastanowić, czy za zaburzeniami wzwodu nie stoi jakiś czynnik chorobowy. Dlatego powinien udać się Pan do urologa w celu wykluczenia takowego czynnika.

Według niektórych doniesień w tym wieku u mężczyzn dochodzi do zmniejszenia potrzeb seksualnych, podczas gdy kobiety w tym samym wieku mają często potrzeby większe niż kiedykolwiek. Może warto urozmaicić życie seksualne?

Zdrowy tryb życia, jaki Pan prowadzi, oraz ćwiczenia fizyczne powinny polepszyć Pana sytuację, a nie wpływać negatywnie.