Problem z erekcją a alkohol, stres, nowa partnerka i masturbacja

witam! mam 20 lat i nie mialem nigdy partnerki na stale wiec czasami masturbuje sie, rzadziej lub czesciej. Dodam jeszcze ze jestem aktywny sportowo i zdrowo sie zywie, Jednak juz 3 razy w zyciu zdazyl mi sie problem jak po imprezie,mocno pijany probowalem seksu z dziewczyna ktora poznalem w klubie i nie dochodzilo do erekcji, wiec nie bylem w stanie wlozyc penisa do pochwy.Czy to tylko wina alkoholu,stresu nowej partnerki,masturbacji czy moze mam sie zglosic do specjalisty? prosze o pomoc

Dzień dobry!

Alkohol znacząco zmienia stan świadomości oraz kondycję organizmu, stąd brak erekcji w stanie upojenia alkoholowego jest zrozumiały. Jeśli poza tymi incydentami erekcja jest prawidłowa - nie powodu do zmartwień.
Polecam jednak ograniczenie alkoholu, ponieważ wpływa on negatywnie na zdrowie i sprawność erekcyjną także długoterminowo.

Pozdrawiam!

Proponuję wyciągnąć wnioski z zaistniałych sytuacji i nie podejmować prób seksualnych w stanie zakłócenia świadomości i intoksykacji organizmu alkoholem.

Lepiej, jak pierwsze doświadczenia seksualne odbywają się w sympatycznych i bezpiecznych warunkach. I nie z przypadkowymi partnerkami.

Seks nie powinien być byle jaki... Ma Pan prawo do pięknej intymności!
Pierwsze doświadczenia seksualne są ważne, ekstrapolują na następne.

Pozdrawiam. JW, seksuologia.com