Problem z erekcją a lęk przed upokorzeniem lub masturbacja

Dzień Dobry, od kilku dni mam problem z erekcją, zanim zacząłem o tym myśleć było wszytko ok.Kiedyś masturbowałem się do filmów dla dorosłych kilka razy w tygodniu, ale nie robię już tego od jakiegoś czasu.Teraz jak próbuję się podniecić myślami to jest wzwód ale tak na 85% i tylko chwilowy.Czy przyczyną tego może być to, że cały czas o tym myślę i jest to jakiś lęk przed upokorzeniem?Czy przyczyna tego też może być masturbacja?Jeśli problemy nie ustąpią to czy należałoby się zgłosić do lekarza?

Rokowanie jest korzystne, ale nie powinno się zwlekać, ani próbować samoleczenia, bo można zrobić sobie krzywdę stosując preparaty na własną rękę, także te reklamowane w TV i Sieci...
We Wrocławiu jest dr R.Smoliński.
Pozdrawiam. JW, seksuolog.org.pl

Witam Cię, oczywiście - najlepiej zgłosić się do lekarza. Nie wiemy, czy podjąłeś współżycie seksualne, a więc nie znamy skali problemu. Jeżeli problem dotyczy tylko wyobrażeń i prób uzyskania podniecenia fantazjami, to nie ma się czym przejmować. Ale często jest tak, iż im więcej myślimy o jakimś problemie, tym bardziej go wyolbrzymiamy. Dlatego warto szybko pójść do seksuologa. Pozdrawiam