Problem z erekcją - czy udać się do seksuologa?

Mam 19 lat, jestem ze swoją partnerką od około 1,5 roku. Współżyjemy od około 7-8 miesięcy, dość regularnie nawet kilka razy w tygodniu. W przeciągu ostatniego tygodnia pojawił się problem, że gdy osiągam pełny wzwód po chwili stosunku erekcja mija chociaż kilka minut wcześniej było ok. Nigdy nie miałem takich problemów. Po prostu nie mogę osiągnąć orgazmu choć moja partnerka bardzo mi się podoba i mnie pociąga. Czy konieczna będzie wizyta u seksuologa, czy może to chwilowa "niemoc" i należy poczekać jeszcze z tydzień?

Witaj!
Prawdopodobnie, przyczyna zaburzenia erekcji ma, istotnie, charakter przejściowy.
Może ją powodować nagła, nerwowa sytuacja lub towarzyszący stres. Wpływ może mieć również gwałtowna zmiana nawyków żywieniowych. Ujemne znaczenie dla jakości wzwodu ma także ogólne przemęczenie czy nagła reorganizacja rytmu dobowego.
W takim wypadku, po ustąpieniu stresu lub uregulowaniu trybu życia, problemy z osiągnięciem erekcji powinny ustąpić samoistnie. Jeżeli, mimo tego będą utrzymywały się nadal, zalecam konsultację ze specjalistą urologiem.
Pozdrawiam