Problem z erekcją na tle psychogennym

Witam. W wieku 18 lat mam problemu z erekcją na tle psychogennym. Podczas zbliżenia z dziewczyną wszystko idzie dobrze, ale w momencie zakładania prezerwatywy ogarnia mnie strach i stres w związku z czym penis opada. Jest to dla mnie ogromny dramat. Moja dziewczyna to rozumie i wspiera mnie w walce z tym, ale chciałbym zapytac jak mogę z tym walczyć? Planuję udac się do psychologa z tym problemem, ale chce zaczerpnąć Pani opinii na ten temat. Dodam że palę papierosy i amatorsko uprawiam sport.

Dzień dobry.

Faktycznie, z opisu wynika, że problem ma źródło w Pańskiej psychice, a ściśle mówiąc z nadmiernym stresem podczas współżycia, który skutecznie działa na osłabienie erekcji.
Można dodać, że od "technicznej" strony współżycia, również Pan sobie nie pomaga - chodzi mianowicie o zakładanie prezerwatywy, które można przecież włączyć do gry wstępnej (może to za Pana zrobić partnerka).
Niezależnie od powyższego, pomysł konsultacji psychologicznej jest właściwy. Dobrze by też było, by rzeczony psycholog miał również wiedzę seksuologiczną - wykraczającą poza "standardowy" program studiów psychologicznych.

Pozdrawiam.