Problem z erekcją podczas próby uprawiania seksu

Witam. Od pewnego czasu mam partnerkę z którą próbowałem kilka razy uprawiać stosunek, podczas tzw. gry wstępnej wszystko z penisem jest w porządku stoi w pełni, jednak jeżeli chodzi o stosunek to staje się gumowy po kilku ruchach. Wcześniej masturbowałem sie 1-2 razy na 3 dni przez ok 2-3 lata. Czy da się to jakoś naprawić, czy mam się bać i umawiać wizytę u lekarza.

Dzień dobry!

Podobne trudności dotyczą sporej grupy młodych mężczyzn. Zazwyczaj znaczenie ma własnie małe doświadczenie oraz stres i obawy w nowej sytuacji - kontakcie z partnerką.
Kilkukrotne próby podjęcia współżycia to wciąż bardzo mało. Jest możliwe, że z czasem i rosnącym doświadczeniem, dobrą atmosferą w relacji, pozytywnym nastawieniem i regularnymi kontaktami, trudności miną.
Gdyby tak się nie działo, proszę skonsultować się z seksuologiem.
Zachęcam też do lektury artykułów i książek dot. seksualności.

Pozdrawiam!