Problem z erekcją przy kobietach powyżej 30 lat

Mam 60 i problem z erekcją, kontaktach z kobietami powyżej 30 roku, nie podniecają mnie nawet jak się pieścimy będąc nago. Mój członek nie ma erekcji, W jaki sposób można to zmienić naturalnie, bez Tabletek.? Ale młode dziewczyny mnie podniecają i będąc w agencji i kontaktując się z kobietami około 18-22 lata to miewam erekcję i mogę odbyć stosunek. Czy to może mieć związek z pracą która wykonywałem w dyskotekach przez 20 lat i wszystkie kontakty miałem wówczas z młodymi dziewczynami.

Dzień dobry!

Warunkiem pojawiania się erekcji jest pożądanie partnerki. Jeśli kobiety starsze (z jakiś powodów) nie są dla Pana obiektem pożądania, nie są interesujące, atrakcyjne, nie budzą podniecenia - erekcja może się nie pojawiać.
Jedną z przyczyn może być właśnie nawyk, przyzwyczajenie do charakterystycznych bodźców, związanych ze współżyciem z młodymi kobietami.
Może być to też rodzaj fetyszu, specyficznych preferencji seksualnych, nakierowanych wyłącznie na konkretną grupę kobiet.

Aby lepiej zrozumieć sytuację, a także szukać możliwości zmiany sytuacji (bo takie jest Pana pytanie - w jaki sposób można to zmienić) jest psychoterapia.

Jednocześnie jednak w grupie Pana równolatków 60+ zaburzenia erekcji są dość powszechne, jest więc także możliwe, że jest to trudność o charakterze somatycznym (np. naczyniowym, hormonalnym, urologicznym itp.) i właściwą drogą leczenia jest farmakologiczne.

Pozdrawiam!