Problem z erekcją u 23-latka

Witam. Problem polega na tym, że szybko opada mi podniecenie. Współżyje już około 4 lata(mam 23 lata) i często mam problem z erekcją. Zawsze na początku jest wszystko OK lecz gdy gra wstepna sie przedłuża to mam problem z osiągnięciem pełnej erekcji. Gdy jestem w partnerce wszystko jest dobrze dopóki nie wyjdę. Przy próbie zmiany pozycji która trwa zbyt długo czlonek opada. Masturbuje się reguarnie i wtedy nie mam żadnego problemu, cały czas stoi jak powinien. Dziękuję za pomoc - pozdrawiam
23 LAT ponad rok temu

Dzień dobry.

Opisane przez Pana dolegliwości nie wskazują na nieprawidłowości. To naturalne, że podczas przedłużającej się gry wstępnej, czy też przy zmianie pozycji, erekcja członka może ustąpić. Współżycie z partnerem wiąże się także ze skupieniem części uwagi również na drugiej osobie i jej reakcjach, jest też bardziej „energochłonne”, niż masturbacja, podczas której może Pan skupić się wyłącznie na sobie, utrzymując dzięki temu członek w pełnym wzwodzie.

Z Pańskiego opisu wnioskuję, że współżycie zdarza się Panu okazjonalnie, a masturbuje się Pan regularnie. Można więc powiedzieć, że poznał Pan i „oswoił” masturbację, a reakcje podczas współżycia są dopiero w trakcie poznawania.

Warto mieć na uwadze, że współżycia z partnerem, czyli „sztuki kochania”, uczymy się właściwie przez całe życie. Jej poznanie wymaga cierpliwości i nie zrażania się drobnymi niepowodzeniami.

Pozdrawiam.

Dla dorosłego mężczyzny autoerotyzm, masturbacja powinna być jedynie marginesem w stosunku do kontaktów z partnerką.
Czy nie jest jej zbyt dużo?
Energia seksualna jest jedna, warto dbać o jej bilans, proporcje...
Pozdrawiam.