Problem z fatalnym samopoczuciem 35-latki

Dzień dobry, mam 35 lat, w związku z długotrwałym złym samopoczuciem (nadmierna senność, chrypa z jednoczesnym obniżeniem głosu i harczeniem przy wypowiadania wyższych dźwięków, wahania nastroju, okresowo sucha skóra, zaparcia, zatrzymywanie wody) i min. nagłym wzrostem wagi o 16 kg (5 miesięcy) pomimo zachowania zdrowej, zbilansowanej diety z ujęciem zapotrzebowania na makro składniki (deficyt 500 kcal) i codziennej aktywności fizycznej (5-10km marszobiegów 5 x w tygodniu ok.8 km szybkich spacerów codziennie) postanowiłam wykonać badania kontrolne. TSH 0.535 µU/ml (0.27- 4.2), fT3 4.57 pmol/l (3,1-6,8) fT4 12 pmol/l (12-21). Lipidogram : Cholesterol całkowity 255 mg/dl (<200), HDL 64,7 mg/dl (>45), nie-HDL 190.6 mg/dl (<100), lDL 164.09 mg/dl, Triglicerydy 133 mg/dl (<150). Cukrzyca wykluczona. Czy powyższe wyniki mogą być związane z moimi dolegliwościami? Jakie działania mogę podjąć w celu diagnostyki w/w problemów i podjęcia ewentualnego leczenia? Z góry dziękuję za każdą radę.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z internistą i wykonać dokładniejsze badania.