Problem z fobią szkolną u 20-latki

Witam , Mam na imie janka i mam 20 lat Zwracam się z zapytaniem bo mianowicie mam chyba problem z fobia szkolna . Mówiąc w skrócie problemy nasiliły się na studiach .Pierwszy rok studiów ukonczyłam z wielkim trudem ( administracja ) i skonczylo sie to usczerbkiem na zdrowiu . w wakacje chodzilam do psychiatry i zazywalam leki nie bylam w stanie pociagnac nauki i wzielam urlop dziekanski . teraz kiedy przyszlo do powrotu na studia objawy sie nasilaja nie czuje sie nadal na silach jednak rodzice naciskaja by kontynowala nauke postawili mi ultimatum albo studia albo utrzymuje sie w pelni sama , co przy mojej pracy jest niemozliwe .podczas tego roku wolnego moglam realizowac moja pasje jaka jest film ale rodzice uwazaja ja za bzdury i nie mysla w ogole o niej jako przyszlosciowej sciezce rozwoju .Wiem ze administracja to nie jest TO i nie czuje sie na silach by sie dalej uczyc bardzo prosze o porade :) janka

Dzień dobry,

Proszę udać się do PSYCHOTERAPEUTY i podjąć leczenie.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ lub prywatnie.

Leki lekami, ale sądzę, że potrzebuje Pani także pomocy psychoterapeuty. Taka pomoc może się okazać szczególnie przydatna. Osobiście jestem zdania, że powinno się realizować w życiu swoje - a nie cudze - pasje, dlatego rozumiem, że trudno jest studiować coś wbrew sobie. Proszę umówić się do specjalisty i zastanowić razem nad różnymi opcjami znalezienia wyjścia z sytuacji. Być może dobrym pomysłem byłaby w Pani przypadku terapia rodzinna?
Pozdrawiam i życzę powodzenia!