Problem z gaworzeniem u 25-miesięcznego dziecka

Witam moja corka ma 25 miesięcy i nic nie mówi jedynie coś po swojemu.Pokaże jeśli coś chcę nie komunikuje potrzeb fizjologicznych każda próba posadzenia ją na toaletę kończy się płaczem.Czasem zdarzy się że chodzi na palcach często podskakuje cieszy się wtedy i kleszcze w raczki.Przytula się.reaguje na daj część, daj buzi.Ogląda dużo bajek.Dużo rozumi co się do niej mówi.Nerwowo reaguje jak proszę żeby powiedziała MAMA gryzie wtedy i uderza głową np o ścianę.Czy to może być oznaką autyzmu??

Witam. 2 letnie dziecko powinno wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Córeczka ma opóźniony rozwój mowy - radziłbym udać się z Córeczką na konsultację do logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci.
Co do autyzmu, za mało danych Pani podała, by móc orzec, że dziecko ma problemy o charakterze zaburzeń autystycznych. Diagnozę pod katem autyzmu można przeprowadzić w placówce specjalizującej się w terapii dzieci z autyzmem.

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl

Proszę skonsultować się z psychologiem i logopedą oraz neurologiem. Po wykonaniu niezbędnych badań będzie można postawić diagnozę i jeżeli będzie taka potrzeba wdrożyć terapię.