Kobieta , 24 lata Mój 10,5 miesięczny syn nie gaworzy. Jeszcze niedawno powtarzał jak nakręcony ciągi sylab mamama lub bababa. Teraz jakby się zaciął i jedyne dzwięki jakie z siebie wydaje to czasem głośne pokrzykiwanie A lub E. Do tego lubi sie wygłupiać mlaskając, wdmuchując powietrze w moje ramię lub pluje udając dźwięk brrrm. Często ma smutną minę, ale głośno śmieje się na akuku. Bez specjalnej okazji też robi papa, ale nie potrafi robic kosi kosi i nie pokazuje palcem. O co chodzi?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Piotr Pilarski 79
Lek. Piotr Pilarski Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

W ten sposób dziecko uczy się nowych umiejętności, pokazuje swój charakter. Jeśli nie wszystko jest tak jak w książkach to nie musi to świadczyć o patologii. Każde dziecko uczy się nowych umiejętności w swoim czasie. Najprawdopodobniej w ten sposób doskonali mowę.

Pozdrawiam.

 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Rozwój dziecka jest bardzo indywidualny, jeżeli coś Panią niepokoi warto udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej: