Problem z gruczołami pod pachą

Witam. Od ok roku mam problem z gruczolami pod pachą. Miałem w lipcu wycinane( nic nie pomogło), a 2 miesiące temu inny chirurg zlecił posiew z którego wyszedł gronkowiec złocisty. Dostałem 3 antybiotyki, dalacin c, davercin, doxycyclinum tzf. Do tego towarzyszy mi łojotokowe zapalenie skóry głowy. Dermatolog zalecił mi dietę bez cukrowa. Czy nie lepiej wzmacniać odporność niż rezygnować z węglowodanów?

to może się przerodzić w poważne schorzenie- przewlekłą ropowicę pachy zapewne chodzi o zmiany ropne. Trzeba wykluczyć cukrzycę przez krzywą cukrową i znaleźć dobrego dermatologa by to wyleczyć do końca. W przeciwnym razie gronkowiec stanie się oporny na wszystkie antybiotyki...