Problem z jedzeniem - jakie to może być zaburzenie?

Mam 21 lat i przy wzroście 165 ważę 48 kg. Nie zawsze mam tak niską wagę, ale nie przekraczam nigdy 51 kg. Nie jest to mój wymysł, nie odchudzam się na siłę. Po prostu nie jestem w stanie jeść dużo i często. Nie jestem głodna, a jak jestem, to zjem raz i mam spokój nawet na parę dni. Podkreślam, iż nie jest to mój wymysł, nie odchudzam się, bo uważam, że jestem gruba, tylko mam jakiś wstręt do jedzenia. Najchętniej jadłabym raz na czas i to tylko jak jestem bardzo głodna. Czy można to podpiąć pod anoreksję albo jakieś inne zaburzenie?

Witam serdecznie.

Trudno jest zdiagnozować Twój problem na podstawie tak krótkiego opisu.
Twój brak apetytu może być np. konsekwencją wcześniejszego odchudzania.
Obecnie Twoja masa ciała jest na pograniczu wartości, przy których rozpoznaje się anoreksję (Twój BMI to 17.6 kg/m2, a przy wartościach mniejszych od 17.5 kg/m2 rozpoznaje się anoreksję).
W zaburzeniach odżywiania występuje przede wszyskim lęk przed przytyciem i poświęcenie dużej ilości czasu na czynności, które mają zapewnić kontrolę nad masą ciała (liczenie kalorii, ważenie się, głodówki, intensywne ćwicznia, wymioty itp.). Jeśli nie akceptujesz tego, że powinnaś przytyć kilka kilogramów, możesz mieć początki anoreksji.
Jeśli jednak jedzenie i wygląd stały się dla Ciebie obojętne, nie masz apetytu, to może to być objaw depresji lub zaburzeń hormonalnych.
Proponuję, abyś skorzystała z konsultacji lekarza internisty oraz psychiatry.

Z pozdrowieniami