Problem z jedzeniem niektórych produktów przez 6-latka

Mój syn ma 6 lat. Je tylko wybrane produkty, nie je warzyw, nie je miesa, jaj. W chwili obecnej ma żelazo poniżej normy. Jesteśmy po wizycie u pedagoga, psychologa,dietetyka, gastoenterologa dziecięcego, po badaniach na oddziale gastrologii w matce Polce w łodzi. Wszystko jest niby ok. Gdzie mam jeszcze szukać pomocy? Co może być przyczyną takiego stanu?

Witam,
być może przyczyna takiego stanu rzeczy leży w jego psychice.
Dzieci często reagują "ciałem" na różne problemy natury psychicznej.
Proponuję poświęcać mu dużo uwagi i przede wszystkim obserwować.
Pozdrawiam

Jeśli lekarze i specjaliści nie stwierdzili innych zaburzeń, przyczyna mogą być "po prostu" upodobania i przyzwyczajenia chłopca. Są dzieci, których menu ogranicza się do dobrze znanych i lubianych kilku potraw. Często z wiekiem się to zmienia, choć nie zawsze. Ważne, żeby synek był pod stałą opieka lekarską, warto także wprowadzić suplementację żelaza.