Problem z jedzeniem po źle dopasowanej protezie zębów

NIEDAWNO UDAŁO MI SIĘ ZROBIC PROTEZY ZEBÓW.REFUNDOWAŁ NFZ.NIESTETY NIEZBYT DOBRZE SĄ DOPASOWANE.WSTYD MI CHODZIĆ DO KOREKTY,ALE NIE MOGĘ JEŚĆ-CO ROBIĆ?

Proszę się nie wstydzić tylko chodzić i korygować. Czasem potrzeba kilku spotkać po oddaniu protezy aby pacjentowi było wygodnie. Jesli są to tez Pani pierwsze protezy - musi minąć trochę czasu aż się Pani do nich przyzwyczai.

Żaden wstyd chodzić na korekty! proteza musi zostać dobrze dopasowana, a Pani musi się przyzwyczaić a to wymaga czasu. Adaptacja do uzupełnień ruchomych trwa dłużej niż do uzupełnień stałych.
pozdrawiam serdecznie

Jeżeli problem polega na tym ,że proteza uwiera i boli dziąsło nawet przy noszeniu i nie ma możliwości jedzenia bez bólu to korekta jak najbardziej jest zalecana ale jeśli nie możemy się przyzwyczaić do rozgryzania pożywienia to polecam przyklejenie protezy klejem do protez.Bardzo często pacjenci czuja na początku dyskomfort bo proteza się rusza ,przesuwa i wchodzi pod nią jedzenie ,przyklejenie protezy pomoże pokonać wiele tych trudności i przyspieszy akceptację uzupełnienia .Życzę powodzenia .