Problem z jelitami i układem trawiennym

mam problem z jelitami, z całym ukłądem trawiennym :( codzienne całodniowe gazy i wzdecia, i codziennie luźne, miękkie, poszarpane papkowate stolce.. robiłem usg, cała palete badan , kolonoskopie i nic nie wykazało, IBS raczej nie mam jak jem niezdrowo jest lepiej niż jak jek zdrowo i lekkostrawnie, przerost flory bakteryjnej? nie wiem co mi jest... trwa to 8 miesiecy,,

Mgr Joanna Szmitka-Ĺuszczyk

Witam

być może problem znajduje się w obrębie jelita cienkiego - kolonoskopia tego nie wykaże.Czy OB i białko CRP mają podwyższone miano?
Jeśli tak wskazuje , że w organizmie toczy się stan zapalny, należy to wyjaśnić.
Poza tym zdrowe odżywianie to dość ogólnie rozumiane sformułowanie. Każdy ma własną interpretację.
Mogą to być nietolerancje, może być SIBO, mogą to być opóźnione alergie
Naprawdę możliwości jest mnóstwo.
Fakt jest jeden - objaw jest niepokojący i należy go do końca zdiagnozować.
Ważna informacja- czy przez ten czas nastąpiła niezamierzona utrata masy ciała?
Jeśli tak - może to wskazywać na duży problem z jelitami (stan zapalny, zanik kosmków)
Czy celiakia została wykluczona?
Co do pobiozy - to dopóki nie będzie pełnego rozpoznania to proszę na własną rękę jej nie włączać. Są schorzenia jelit, gdzie nie jest ona zalecana.

Konieczna dalsza diagnostyka.

Pozdrawiam
Asia Szmitka-Łuszczyk

Raczej przerost mikroflory i nietolerancje pokarmowe.
Proszę zrobić testy foodtest lub imupro
Możliwe, że nie toleruje Pan np. mleka, albo wielu innych produktów i takie są objawy. Je Pan zdrowo, a efektu nie ma.
Jeśli jest więcej pytań na ten temat: info@swiatdietetyki.pl