Problem z kaszlem i gorączką u siedmiolatka

Syn lat 7. Od pon gorączkuje, doszedł kaszel i mam problem. Wczoraj i dziś rano syn kasłał mokro, Pani dr przepisała nam mukosolvan do inhalacji. Inhalację zrobiliśmy około 11 a o godz 14, synek zaczął kasłać suchym kaszlem. I teraz nie wiem co robić, podawać mukosolvan dalej ( właśnie powinnam podać kolejną dawkę ), czy jednak nie podawać bo kaszel jest suchy. ( czasem coś tam wykrztusi ). Czy można stosować oba preparaty jednocześnie, rano na wykrztuśny kaszel a po południu coś na suchy dać?

Szanowna Pani

Proszę zapytać się lekarza co się dzieje z dzieckiem jakie jest rozpoznanie jaka to infekcja górnych czy dolnych dróg oddechowych. Jeśli lekarz przepisał mucosolvan w inhalacji powoduje on upłynnienie wydzieliny w drogach oddechowych i ułatwia jej odkasływanie. JednakJednak stosuje się go do 5 dni. Zbyt dlugie stosowanie leku powoduje suchy kaszel.