Problem z kolanami – co może być przyczyną?

Witam. Martwię się o moje stawy kolanowe. Jestem młodą osobą, a przez moje kolana czuję się jak 80-letnia babcia. Problem z kolanami nasilił się w roku 2009/2010. Za pierwszym razem, gdy bolało mnie prawe kolano, okazało się, że mam bardzo silne stłuczenie i zaliczyłam zwolnienie z WF-u na 2 tygodnie. Teraz mam problem z lewym. Mam wrażenie, że pomiędzy kością udową a piszczelową nic nie ma i przy ruchu trą o siebie, co wywołuje nieprzyjemny ból. Często od kolana po biodro lewej nogi mam rwący, silny ból.

Przy wzroście 160 ważę 68,67 kg, chociaż na tyle nie wyglądam. Jestem osobą, która nie wyobraża sobie życia bez sportu (od 6 lat trenuję pływanie). Teraz nie chodzę na basen ze względu na kolana. Nawet gdy kucam lub robię przysiady, mam z tym problem, nie potrafię podnieść się też tak szybko jak inni. Nie wiem czy coś mi dolega, czy jest to spowodowane moją wagą? Proszę o pomoc, bo bardzo mi to przeszkadza.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyną Pani dolegliwości może być m.in. zbyt mała ilość mazi stawowej lub na przykład stan zapalny toczący się w obrębie stawów. Z pewnością konieczna jest wizyta u lekarza, najlepiej ortopedy. Przyczynę dolegliwości należy wyjaśnić. Nadmiar masy ciała rzeczywiście negatywnie wpływa na stawy, powodując ich nadmierne obciążenie. Jednak w Pani przypadku z pewnością nie to jest problemem, gdyż nadwyżka wagi nie jest duża.

Pozdrawiam.