Problem z kompulsywnym jedzeniem u 29-latki

Witam mam taki problem iż wchłaniam każde pokarmy jak narkotyk, a gdy przyjdzie kryzys typu ze jestem za gruba to uda mi sie ograniczyć do tygodnia a po tygodniu znowu zżeram bo inaczej nie da sie tego nazwać wszystko co mam w domu. A jak jestem zła albo "nieszczęśliwa" to juz wogole nie potrafię sie opamiętać. Zajadam smutki :( i tyje, jestem po drugiej ciazy i wazę 95 kilo gdzie przed druga ciąża udało mi sie schudnąć do 72. Jak moge nie jeść??????? Ratujcie bo ja juz nie mam sił i placze!!!!!

Dzień dobry,

Pozostaje Pani podjąć leczenie - tj.psychoterapię, w formie ambulatoryjnej (PZP, prywatnie) lub na oddziale szpitalnym specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie, Pododz.Psychiatrii Psychodynamicznej).W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam serdecznie,

jeżeli jest Pani zdecydowana zmienić tę kwestię w swoim życiu, to warto byłoby spotkać się z wykwalifikowanym psychodietetykiem. Oprócz pracy nad "psyche", czyli m.in. radzeniem sobie z emocjami, pracuje on również nad wytworzeniem prawidłowych nawyków żywieniowych.

Dobre nawyki żywieniowe to klucz do utrzymania zdrowej i właściwej masy ciała.

Pozdrawiam,
Ewelina Gumiela, mgr dietetyk

Psychoterapia poznawczo-behawioralna powinna Panią nauczyć jak radzić sobie z tym problemem i z czasem pozwoli go zniwelować. Pozdrawiam.